Čím krmíme - BARF

S otázkou "čím krmíme..." se celkem často setkávám při hovorech s pejkaři. My jsme zhruba od roku a půl stáří začali s BARFem - postupně jsem měnil jídelníček směrem k syrové stravě, až jsme skončili prakticky na 100% tepelně neupravených potravinách. Velkým pomocníkem při přechodu z granulí nám byl výrobek od firmy BARON.cz  - "cdVet Fit-Crock".

Jedná se o přírodní za studena lisované (neextrudované) krmivo pro psy s hodnotnými bylinami bez chemie a bez konzervantů, obsahuje 50 - 65% masa (jehněčí a mořské ryby). Přes baner se dostanete do obchodu, kde lze najít veškeré informace nejen k Fit-Crocku.

O BARFu se dočtete v nově vznikajícím článku, spoustu informací lze najít na webu. Tam je ale i zástup odpůrců tohoto krmení a tak se nenechte odradit. Pes opravdu nezačne být agresivní poté, co ochutná krvavé maso (!), nebude mít ani větší chuť ulovit jiné zvíře, než tomu bylo doposud... A zajistit vyváženou stravu je otázka praxe a celkem krátké doby, než přijdete na to. co a jak kombinovat a hlavně kolik.

No a právě výrobek Fit-Crock od Baron.cz je ideální doplněk nejen při přechodu z granulí na syrovou stravu, ale i dál poznáte jeho výhody. Ze začátku jsem řešil, jak pojedeme na dovolenou pod stan a potáhneme s sebou zmraženou potravu pro psa. I představa denních návštěv řezníka mě nenaplňovali štěstím, dovolenou si představuji jinak. Po konzultaci s majitelem obchodu Baron.cz jsem se rozhodl celou dovolenou krmit jen Fit-Crockem a nějakou zeleninou a věřte, že náš pes si nestěžoval. Praktikujeme to takhle již mnoho let (v době psaní tohoto článku je Berycovi necelých 8 let) a musím říct, že bez těhle "granulí" neumím představit vyrazit na více dní mimo domov. Jezdíme hodně do přírody, kde je to s lednicí, natož mrazákem nemyslitelné a tohle je řešení. Nevnucuji, jen se dělím o zkušenost, jak si ulehčit od starosti "čím krmit na dovolené"...

Beryc by doporučil cdVet FIT-CROCK :)

 

 

Přidat komentář

Zvýrazněné položky jsou povinné.