4. ouvalské kuličkohraní

společné foto

 

20.9.2015

 

  

Listing na GC.com: GC62RZM

 

 Kuličky v Úvalech

 

Tak. Letošní třetí kuličky jsou již historií a usilovně pracujeme na přípravě  posledního turnaje, který rozhodne o celkovém vítězi v obou kategoriích. I když - juniory jasně ovládl Frapepa9 už teď a vytvořil si náskok, který mu zajistil první místo celkově již po třetím turnaji. Ale o další místa bude ještě rvačka. Naproti tomu v kategorii dospělých ještě není jasné nic. ZelenobilyCamrak má náskok, který by mohl proměnit v závěrečný úspěch, ale soupeři mu jistě nedatují nic zadarmo.

Výsledky tohoto turnaje, stejně jako průběžné bodové hodnocení naleznete níže pod textem.

 

 

logo YouTube

Kuba (Jakouback) opět natáčel celé odpoledne na kamerku a vy si můžete prohlédnout výsledek na jeho YouTube kanálu: 4. kuličkohraní - video.

Video je povedené a doporučuji jeho shlédnutí. Kubo, díky Mrkající.    

 

 

Podle milých logů, za které moc děkuji, se snad nedělní odpoledne povedlo. I počasí se umoudřilo, i když to kolem poledne nevypadalo vůbec dobře. Zataženo, dokonce i pár kapek spadlo a sluníčko ne a ne vykouknout. Mám radost, že jste se nenechali odradit a přispěli k dobré náladě po celé odpoledne. Nakonec to tmavé těžké mraky vzdaly a odpluly kamsi za obzor.

Letos prvně nebylo potřeba hrát kvalifikační skupiny a rovnou se rozhořely boje o postup v pavouku. Ještě jednou děkuji borcům, kterým jsem trochu zkomplikoval život jedinou kvalifikační skupinou. Vezmu si z toho ponaučení a pokusím se podobnou situaci napříště řešit jinak...

Přímé boje ve vyřazovacím pavoukovi celý turnaj urychlily a tak tentokrát junioři končili těsně před započetím finálového souboje dospělých. Vyhlášení vítězů tak proběhlo najednou pro obě kategorie a nemusel se přerušovat turnaj dospělých, kteří chtějí zatleskat svým ratolestem. Před šestnáctou hodinou jsme měli všechny ceny rozdané a mohlo se jít na pivko. Tedy nejdříve bylo nutné uklidit hrací plochu, ale díky pomoci mnoha ochotných dobrovolníků to šlo velmi rychle.

 

Podívejme se v krátkosti na jednotlivé kategorie.

3. ouvalské kuličkohraní - junioři

Kuličky junioři

Juniory si vzaly na starosti děvčata Sim a Fiftinka, které mají tuhle kategorii vypilovanou takřka k dokonalosti. Ze dvou kvalifikačních skupin postoupili vždy tři závodníci do skupiny finálové, kde se utkali o prvenství a zároveň o další porci bodů do celkového hodnocení. Co jsem se doslechl od rozhodčích měl Frapepa9 velkou porci štěstí při většině finálových soubojů. To mu nakonec napomohlo k vítězství, když za sebou nechal na druhém místě Toma z týmu Lides1977 a Kubu z týmu Sigmundovi na místě třetím. Další pořadí finálové skupiny si rozebrali Luakino, ZelenobílýRytíř a Majda. Ta si zase ve finále vybrala kopec smůly, ale tak to prostě ve vrcholovém sportu chodí... :). Kromě bodového přídělu si mladí závodníci odnesli z turnaje i diplom, něco sladkostí a prvních šest i věcné dary, za které děkuji Mandíkovi a Láďovi (Lides1977). Díky kluci, zbylo dost i na poslední turnaj a tak můžeme dál dělat dětem radost :).

 

 

Kuličky dospělí3. ouvalské kuličkohraní - dospělí

Tady ze začátku brzdila plynulost jednotlivých her jediná kvalifikační skupina. S tou jsem předem nepočítal, její vytvoření si vyžádalo dodatečné přihlášení několika borců. A tak v první fázi chybí dva důlky, na kterých se kvalifikace hraje a je nutné čekat na soupeře trochu déle. Snad to hráče moc nerozhodilo, po odehrání několika prvních duelů se vše stabilizovalo a už vše běží, jak má. Nově příchozím průběžně vysvětluji výhody pěkně promyšleného pavouka, kterého jsem převzal z webu Českého kuličkového svazu, www.kulicky.com. Jeho nespornou předností je možnost jedné prohry, která nemusí ještě znamenat vyřazení z turnaje. Jedno zaváhání je tedy možné napravit a pokračovat dále v bojích. Toho využil dosyta DRAK6, který prohrál ve třetím kole, ale v levé straně pavouka se probojoval až do posledního kola, kde porazil Františka (Sigmundovi, 3.místo) a rázem se octl tváří v tvář dnes zatím neporaženému ZalenobilemuCamrakovi. No a to už se všichni přítomní se shlukli okolo finálového důlku a nadšeně povzbuzovali oba borce, kteří předváděli opravdu skvělý souboj. Šťastnější byl tentokráte Zdeněk (ZelenobilyCamrak), který tak zůstal pro dnešní den neporažen. Najde se pro příští turnaj přemožitel, který dá okusit dnešnímu vítězi a aktuálně vedoucímu borci celkového hodnocení, jaké to je prohrát? Nebo to Zdeněk dotáhne k absolutnímu vítězství? Zelenobílý "klan" má vůbec našlápnuto k velmi pěknému výsledku, neboť Rytíř je celkově druhý v juniorech.

Dosavadní lídr Demolík dnes skončil na čtvrtém místě a musel tak čelo tabulky opustit. Nadále však zůstává na krásném druhém místě celkového pořadí s minimální ztrátou na prvního, takže je stále o co bojovat. Ani dnešní finalista DRAK6 není bez šance a spolu s nAS2 a Sigmundovi může za určitých okolností dosáhnout na celkové prvenství. Já (Ouvalak) pořád váhám, jestli se v posledním turnaji zapojit do hry, či nikoliv. Uvidím, podle počtu přihlášených hráčů.

 

Poděkování

patří všem, kdo si našli cestu na škváru pod kostelem. Ať už se zapojili aktivně do hry, nebo jenom přišli fandit, postarali se o příjemnou atmosféru dnešního odpoledne. Bylo mi s vámi fajn.

Velké díky patří všem, kdo přiložili ruku k dílu. Borci z Úval, Sim a Fiftinka, Kuba Jakouback, Standa (stanleypaulGC) a ostatní. Velmi nerad bych na kohokoliv zapomněl.

Ceny do juniorské kategorie věnoval Aleš (Mandíci) a Láďa (Lides1977), děkuji moc.

 

Závěrem

snad jen tolik, že se už nyní těším na letos poslední boje u důlků. Nezbývá, než si přát pěkné počasí, o ostatní se mi postaráte vy sami, ne? :). Jste skvělí!

Pro malé namlsání přikládám návrh ceny pro vítěze obou kategorií. Materiál sklo, výška cca 8 cm.

cena_vitez_2015

 

 

A nyní si prohlédněte, jak dopadlo 3. ouvalské kuličkohraní. Další tabulky jsou již s celkovým průběžným pořadím v obou kategoriích, ať máte motivaci do dalších bojů. Pod výsledky je odkaz na fotogalerii 4. ouvalské kuličkohraní, která se nachází na serveru Zonerama. Pro přístup k fotkám lze kliknout na obrázky níže, nebo na odkaz ZDE.

Váš Ouvalak

 

Výsledky 4. ouvalské kuličkohraní

dospělí:    
poradi nick body
1. ZelenobilyCamrak 25
2. DRAK6 20
3. Sigmundovi 15
4. Demolik 10
5. - 6. Bubajs (Demolik) 8
5. - 6. Lides1977 8
7. - 8. AHA 3
7. - 8. Pajushe 3
     
     
junioři    
poradi nick body
1. Frapepa9 25
2. Lides1977 – Tom 20
3. Sigmundovi – Kuba 15
4. Luakino 10
5. ZelenobílýRytíř 8
6. Majda 6
7. Wizard18 3
8. AHA – Alex 1
8. AHA – Max 1

 

 

Průběžné pořadí série

po třech turnajích.

dospělí:    
poradi nick body
1. ZelenobilyCamrak 45
2. Demolik 35
3. DRAK6 26
4. Ouvalak 25
5.- 6. nAS2 23
5.- 6. Sigmundovi 23
7. noxa 20
8. Mandici 15
9.- 10. ivans II. - Jitka 10
9.- 10. Veve44 10
11.- 13. Bubajs (Demolik) 8
11.- 13. lides1977 8
11.- 13. Mikl_h 8
14. Cactusaci I. 6
15.- 18. AHA 3
15.- 18. Bluebaloon 3
15.- 18. netvor 3
15.- 18. Pajushe 3
     
     
junioři:    
poradi nick body
1. Frapepa9 70
2. ZelenobílýRytíř 41
3. Sigmundovi – Kuba 40
4. Lides1977 – Tom 28
5. Luakino 25
6. wrfie 20
7. Majda 12
8. Matvoj 11
9. Jango CZ 10
10.- 11. N6120C 3
10.- 11. Wizard18 3
12. ZelenobíláPrincezna 2
13.- 15. AHA – Alex 1
13.- 15. AHA – Max 1
13.- 15. Malý Jango 1

 

Fotografie 4. ouvalské kuličkohraní:

 

 

 

Přidat komentář

Zvýrazněné položky jsou povinné.